Snapshot 17w13a

Po dlhšej pauze od prvého snapshotu tu máme konečne druhý snapshot s označením 17w13a pre verziu hry 1.12. Čo všetko nám tento snapshot prináša sa dočítate nižšie.

Nový mob

Dočkali sme sa ďalšieho moba a ním je papagáj (parrot).

Prirodzene sa spawnuje v džungli, je 1 blok vysoký a 0,5 bloku široký. Je možné ho skrotiť ako mazlíčka za pomoci sušienok (cookies). Má 6 HP, po smrti dropne 1-2 pierka a 1-3 experience.

Ak je skrotený, bude za vami lietať prípadne ak ste príliš ďaleko, bude sa za vami portovať. Po pravom kliknutí sa vám usadí na rameni, následne po vašom vyskočení z neho zosadne. Môžete mať naraz dvoch papagájov na ramenách. Prvý sa vždy usadí na lavom rameni.

Skupina papagájov sa zvyčajne usadí dookola iných mobov a sleduje ich. Papagáje imitujú zvuky ostatných mobov.

Vo verzií 17w13a boli spočiatku len 4 papagáji, pár dní na to vyšla verzia 17w13b ktorá opravila rôzne bugy a pridala piaty druh papagája (sivo žltého).

snapshot17w13aP3

Menšia zmena textúr

White, Orange, magenta a cyan glazed terracota dostali menšiu úpravu textúry. Viď obrázok nižšie.

snapshot17w13aP1

Advancements

Advancements sú nová forma achievementov. Respektíve achievementy nahradzujú.
Momentálne sa advancements rozdelujú na 4-5 skupín, a to „mine & craft“ „nether“ „end“ „combat“ a „engineering“. Každá skupina má svoje vlastné pozadie s opakujúcou sa textúrou.

Narozdiel od achievementov, advancements sú jednoducho upravitelné za pomoci JSON súborov.

Za pomoci príkazu /advancements je možné udeliť, odvolať alebo overiť advancementy na danom hráčovi.

2017-04-09_18.12.10

Čítač textu

Za pomoci CTRL+B aktivujete čítač textu, ktorý plní funkciu čítania textu v chate. Pokiaľ vy alebo niekto iný napíše niečo do chatu, tento čítač najskôr prečíta nick pisateľa správy a potom danú správu.

Nie som si istý či bude mať využitie v SK/CZ textoch, vzhľadom na to že každé slovo mimo EN hláskuje, ale možno sa v budúcnosti prekvapíme.

 

Crafting

V tomto snapshote dostal crafting mnoho zmien. Asi tou najhlavnejšou je pomocník pri craftení. Získavaním materialov do inventáru odomykáte nové recepty v pomocníkovi. Ten funguje tak, že vám popri craftení ukazuje čo všetko môžete a nemôžete momentálne vytvoriť zo surovín vo vašom inventári. Ale to nieje jeho jediná funkcia. Ak kliknete na danú vec ktorú chcete vyrobiť, všetky itemy potrebné na jej vyrobenie sa automaticky premiestnia do crafting table.
Ako zhruba tento pomocník vyzerá sa môžete pozrieť nižšie na obrázku.
Craftenie dostalo aj zopár iných zmien a jednou z nich je to, že keď craftíte, a craftenie prerušíte, veci sa vám vrátia späť do inventáru, namiesto toho aby vypadli pred vás ako to bolo kedysi.

Takisto sa stretávame s novým /gamerule doLimitedCrafting. Ako z jeho názvu vyplýva, môžeme za pomoci toho gamerule určiť aký item može hráč vycraftit, koľkokrát tak môže urobiť, a pod.

2017-04-09_17.34.002017-04-09_17.34.44

 

Knowledge books

Sú to zeleno-zafarbené knihy. Momentálne sú získateľné len príkazom /give @p knowledge_book.
Knowledge book obsahuje recepty. Hráč môže túto knihu „skonzumovať“ a tým sa tento recept naučiť.

Z môjho pohľadu, tieto knižky majú predovšetkým zmysel v rôznych adventúrnych mapách nakoľko spolu s /gamerule doLimitedCrafting sa dá postarať o dobrú zábavu.

 

Enchant table/Beacon

Tieto blocky po novom zobrazujú meno majiteľa nad nimi.

 

 

To je z tohoto snapshotu všetko. Vidíme sa opäť pri ďalšom 🙂

About the author

Redakcia

Redakcia portálu Minecraft Centrála.

Be the first to comment

Leave a comment