História kockovej centrály 5/8

Už o štyri týždne oslávi naša centrála dva roky od spustenia, dva roky čo máte možnosť, zapadnúť do kockatého sveta spolu z vašimi kamarátmi prostredníctvom našich serverov a tak vám prinášam malý náhľad do toho, čo sa za tie dva roky udialo.

Server vám od začiatku prinášal rôzne spôsoby zábavy ako horskú dráhu, ktorú sme si predstavili v jednom z predošlých článkov, samozrejme klasická podkopávačka, alebo ak chcete spleef rôzne skákačky a šprinty. Na servery dokonca pribudla nová funkcia eventér. Wol-ex pripravil na konci októbra 2011 GeoCatching event. Jednoducho zakopal truhlu z pokladom a ostatný hráči ju mali hľadať.

geo1

GeoCatching mal niekoľko pokračovaní no radšej si ani nechcem predstaviť ako by mapa vyzerala dnes, ak by sme podobný event vyhlásili 😀

Ale aj svet Minecraftu má čo ponúknuť ako iný spôsob zabavenia hráčov. A to veľkou udalosťou z názvom MINECON, ktorý sa koná 18. a 19. Novembra v Las Vegas. Ak ste však na konci októbra nevlastnili lístky, ktoré mimochodom koštovali od 99 do 139 dolárov, mali ste smolu, lebo už tri týždne pred začatím akcie organizátori hlásili vypredané.

Jedným z ďalších spôsobov zábavy boli aj vystrihovačky. Začali sa objavovať prvé stránky kde ste mohli stiahnuť obrázok, potom si ho doma vytlačiť a zlepiť si model Steva, Creepera alebo čo takto diamant ore kocku na stôl vedľa monitora, ktorá vám možno prinesie šťastie pri hľadaní podobných v hre 😀

papercraft

Krátko pred začatím Mineconu sa objavujú informácie o tom že po verzii Beta1.9 sa objaví plná hra na ktorej vývoji sa však bude ďalej pracovať, a Notch sa v článku vyjadruje o Minecrafte, MineCone a o tom, že je z toho všetkého dosť nervózny.

Mimochodom už 7.novembra 2011 hlási mojang predaj 4 000 000 kusov Minecraftu. A objavujú sa prvé informácie o tom že plná verzia hry víde už v piatok 18. Novembra teda v deň kedy začne MINECON. Všetky informácie sú však hmlisté a neurčité a tak nám neostáva než čakať na informácie do začiatku Mineconu.

Na internete sa objavilo video, ktoré je akýmsi pohľadom fanúšika na blížiaci sa MINECON a Mojang ho hneď označil za oficiálny trailer Mineconu.

[youtube id=“-y2NACUlwmE#!“ width=“600″ height=“350″]

 

 

Be the first to comment

Leave a comment