História kockovej centrály 6/8

Dnes pokračujeme v náhľade toho o čom sa písalo na stránkach Minecraft centrály za jeho už takmer dvojročnú históriu a dnes sa pozrieme na dianie v období okolo konania prvého Mineconu.

Z pohľadu hráča a fanúšika Minecraftu je zaujímavý dátum 11.november 2011. Máme týždeň do začatia MINECONu a mojang vydáva Pre-release 6, v ktorom sa z tých podstatných noviniek objavuje iba bar “BOSS HEALT“ po vstupe do endu. Neskôr však vychádza verzia Minecraft RC1 (release candidate) ktorá však obsahuje mnoho bugov a tak o niekoľko hodín vychádza verzia Minecraft RC2. Release candidate je vlastne vývojové štádium hry po alfe a bete ktoré je predzvesťou že nás v najbližšej dobe čaká plná verzia hry.

[youtube id=“Uxb9sf2Zi1w#!“ width=“600″ height=“350″]

15. novembra sme vás informovali o projekte LEGO CUUSOO spoločnosti Lego. Ide o to že vytvoríte návrh lega v počítači vytvoríte k nemu krátky príbeh a pokiaľ vám váš návrh lajkne aspoň desať tisíc ľudí spoločnosť LEGO prehodnotí váš návrh a je možné, že sa vami navrhnutá stavebnica začne vyrábať. Netrvalo dlho, aby bola táto kockatá stavebnica spojená z podobne na kockách založením Minecraftom. Nasledoval ošiaľ v hlasovaní za tento typ stavebnice a trafic na stránkach Lega spôsobil výpadok serverov na takmer 24 hodín 😀

LEGO

 

Dnes si už stavebnicu môete objednať napríklad tu.

18.November 2011 veľký deň všetkých Minecraft pozitívov nastal a okolo 22:00 nášho stredoeurópskeho času je k dispozícii plná verzia hry. Prvá recenzia na ňu z hodnotením 10/10 prichádza od herného magazínu eurogamer.net. A samozrejme začína dlho očakávaný MINECON z ktorého priebehom a všetkými novinkami sme vás samozrejme informovali na našich stránkach. Krátko na to už aj server aktualizujeme a link na stiahnutie sme vám ponúkli v tomto článku.

Na stránkach vám tiež predstavujeme oficiálny minecraft obchod kde si môžete nakúpiť veci a doplnky z motívmi nášho milovaného Minecraftu.

http://www.jinx.com/shop/coll/minecraft/

2.Decembra 2011 však Notch náhle odstupuje z funkcie vedúceho vývoja Minecraftu a štafetu preberá Jens Bergensten alias Jeb_, a drží ju dodnes.

Po pár dňoch vychádza prvý snapshot z označením 11w49a a dozvedáme sa, že bude vychádzať pravidelne a povedie k verzii 1.1 , a ako vieme dodnes snapshoty pravidelno-nepravidelne vychádzajú a odhaľujú čo príde v ďalšej verzii Minecraftu.

V polovici decembra sa uskutočnil v poradí už XXII. ročník celosvetovej súťaže Ludum Dare (v preklade z latinčiny- dať hru, hrať sa). Pointou tejto súťaže je za 48 hodín vytvoriť nejakú jednoduchú chytľavú hru na danú tému. Tento ročník bolo témou Alone (v preklade sám) a zúčastnil sa jej aj Notch. Za 48 hodín vytvoril hru Minicraft a zahrať si ju môžete tu.

Zhrnutie za rokom 2011 v Minecrafte ponúklo aj video The evolution of Minecraft ktorým dnešné ohliadnutie za históriou Minecraft centrály končím.

[youtube id=“t0eqSgkDuW0#!“ width=“600″ height=“350″]

Be the first to comment

Leave a comment