História kockovej centrály 7/8

Dnes si v našom historickom okienku prejdeme rok 2012. Nebudem tu rozpisovať všetky novinky, ktoré priniesli updaty hry a tak to dnes bude viac o videách pre tých čo si chcú pozreť čo všetko ten ktorý update priniesol.

Aj v roku 2012 vám prinášame kopec noviniek okolo minecraftu rôzne adventure mapy, texture packy, vystrihovačky návody pre zefektívnenie hry a tiež videá napríklad prvý český Minecraft song.

[youtube id=“nUHOHy8D0jk“ width=“600″ height=“350″]

13. januára vychádza verzia 1.1 z tých pre hráča podstatných noviniek možno spomenúť len to že ovce jedia trávu a tým si regenerujú vlnu. Ostatné novinky vo videu.

[youtube id=“nDrU6GTq8HM“ width=“600″ height=“350″]

Čo sa týka hry od začiatku roka je ticho iba na 8. Februára je ohlásené vydanie novej verzie PE ktorý má priniesť survival mód.

Komunita však nezaháľa a prináša dnes už legendárnu sky block mapu, ktorú sme vám samozrejme predstavili aj na našich stránkach

[youtube id=“fsk7uZI4_NI“ width=“600″ height=“350″]

Pre centrálu začína natáčanie novej relácie o minecrafte z názvom Creeprovinky, v ktorej nám tvorcovia povedia čo je nového, dajú návody pre hru a predstavia zaujímavé veci týkajúce sa Minecraftu.

[youtube id=“-4zYh4kN_oc“ width=“600″ height=“350″]

Takou malou perličkou je článok o finančnom stave minecraft centrály z 22.januára 2012 v ktorom bol prvý krát spomenutý nápad kúpiť vlastný server aby sa nemuselo platiť hostingovým firmám. (dnes už vieme že po roku bol vlastný stroj naozaj kúpený a naše servery na ňom fičia 😀 pozn. redaktora)

Na konci januára vychádza snapshot 12w04a v ktorom sa objavuje nový mob Jeb_om nazvaný Ocelot.

V rovnakej dobe sa aj naša centrála rozrastá o dva nové servery Medevial a PvP factions. LEGO oficiálne potvrdzuje, že bude vyrábať stavebnicu z motívom Minecraft.Už začiatkom Februára je možné spraviť si pred objednávku Minecraft Lega a Jeb_ ohlasuje, že bude možné stavať až do výšky 256 blokov oproti 128 pôvodným čo umožňuje nový generátor máp ANVIL.

1.marca vychádza verzia 1.2 a mi sa tešíme na ozajstné mrakodrapy 😀

[youtube id=“pRZQiCCIqiE“ width=“600″ height=“350″]

2. marca hlási Minecraft PE milión predaných hier a Notch je za Minecraft nominovaný na prestížne ocenenie BAFTA (The British Academy of Film and Television Arts). Neskôr sme vás informovali o tom, že aj získal špeciálnu cenu a televízia BBC si ho pozvala na rozhovor.

[youtube id=“E3ElB9iPx5o“ width=“600″ height=“350″]

V polovici marca prichádza verzia 1.2 (1.2.3) a chystáme ďalší wipe takže starú mapu si opäť môžete stiahnuť tu.

23.Marca patch 1.2.4 prináša rôzne farby dosiek (planks) a o pár dní mojang informuje o predaní 25 miliónov Minecraftu a o dvoch miliónoch predaných PE.

O týždeň uzatvoríme ohliadnutie za históriou Česko-Slovenskej Minecraft centrály a už o dva týždne druhé narodeniny poriadne oslávime 😀

 

 

Be the first to comment

Leave a comment