História kockovej centrály 8/8

Tak už o týždeň oslávime druhé narodeniny našej stránky a serveru čiže Minecraft centrály ako takej. Je čas ísť podojiť kravičku natrhať trochu cukrovej trstiny na cukor, zobrať vajíčko k sliepkam a pokosiť wheat. Teraz máte všetko na upečenie/ucraftenie narodeninovej torty 😀 Týmto by som chcel poďakovať ownerom, že pravidelne siahajú do svojho vrecka a prispievajú na chod servera a tým už dva roky spríjemňujú náš voľný čas Minecraftom.

V apríli 2012 sa komunita hráčov Minecraftu rozhodla poďakovať Mojangu zaujímavým spôsobom a sochu svojho skinu ste mohli zanechať aj vy na jednom nemeckom servery, pokiaľ ste boli vlastníkom Premium účtu u Mojangu.  Konečným číslom bolo takmer 90 000 ľudí čo prišli postaviť svoju sochu.

[youtube id=“f4d88gPbmSo“ width=“600″ height=“350″]

Apríl vám priniesol aj spustenie Česko-Slovenskej Mine-wiki ktorú je vám dodnes k dispozícii na http://minewiki.scorpions.cz.

Koncom apríla vyšiel update PE ktorý priniesol crafting. Majitelia XBOX360 si na vydanie Minecraftu pre ich herné krabičky musia počkať do 9.mája2012.

[youtube id=“F9t3FREAZ-k#!“ width=“600″ height=“350″]

Píše sa máj 2012 video ktoré máte hore je prvým videom z minecraftu a viac menej ukazuje len engine na ktorom Minecraft funguje. Nie je tu náhodou, je tu preto že Minecraft oslavuje tri roky. Za tri roky sa stal ozajstným fenoménom čo dokazuje aj 400 000 predaných kópií už v prvý deň spustenia predaja verzie pre XBOX360.  Ďalším dôkazom je množstvo videí lets playov a tiež film zo sveta Minecraftu MINECRAFTIAN.

[youtube id=“kMH37fuBv50″ width=“600″ height=“350″]

6.-7. Júla sa konal prvý český MINECON. Po neúspechu zo servermi Medevial a PvP ktoré už dlhšiu dobu nefungujú sme sa opäť rozhodli rozšíriť našu serverovú rodinu a tak 1.júla spúšťame server z použitím balíka modifikácií Tekkit. (dnes Minetech)

V auguste 2012 konečne uzrie svetlo sveta verzia 1.3 ktorá prináša hlavne generované stavby či už pevnosti, alebo púštne NPC dedinky. A Mojang vyhlasuje prvú súťaž o najlepšie video updatu 1.3, ktorú spúšťa dodnes pri každej novej verzii.

[youtube id=“ym4MJQWj6I8″ width=“600″ height=“350″]

Aj na serveri už bežíme na verzii 1.3.1 keďže stabilný bukkit vyšiel v krátkom čase. Chystá sa ale wipe aby ste mali kde stavať nové stavby a starú si opäť možete stiahnuť tu. (http://uloz.to/xoCu8fS/survival-27072012-zip)

13. augusta 2012 vychádza Minecraft PE update 0.3.3 a PE hlási predaj 7 miliónov kópií. Na centrálu v polovičke augusta zaútočili hackery a tak bol na krátky čas vypnutý.

Na verziu 1.4. čakáme až takmer do konca októbra 2012 a tak vás na stránke pravidelne informujeme čo priniesli snapshoty, ale aj predstavujeme zaujímavé adventure mapy či videá zo sveta ako napríklad toto.

[youtube id=“cyFQwo-UesQ“ width=“600″ height=“350″]

Až posledné októbrové dni prinášajú update 1.4.2 nazvaný tiež PRETTY SCARRY UPDATE

[youtube id=“QReu2iSeFmc#!“ width=“600″ height=“350″]

Tekkit Server je 23.novembra po wipe opäť spustený a môžete na ňom hrať.

MINECON 2012 sa konal 25. A 26. Novembra 2012 tentoraz v parížskom Disneylande. Súčasťou Mineconu je aj diskusia update future, ktorá naznačí, že budúci update bude zameraný hlavne na systém fungovania redstone obvodov.

Pred koncom roka všetci očakávajú novú verziu1.5, ale prichádza len verzia 1.4.6 a v nej dnes nie moc používané ohňostroje. Počas vianočných sviatkov Mojang prichystal malé prekvapenie pre hráčov a truhlice (chest) zmenili vzhľad.

Xmaschest

 

Ak ste sa prečítali až sem prečítali ste sa spolu so mnou históriou centrály až do roku 2013 teda takmer do súčastnosti. Hneď v polovičke januára sa mení survival server na server Build&Fun. Neprináša to v podstate zmenu hrania, pretože server je Build&Fun už dlho a ide skôr len o zmenu názvu. Aby bol server viac fun, prinášame vám množstvo nových pluginov pre zábavu, a zmenu z pluginu residence na plugin claim. Všetko prebieha spolu z wipe mapy a starú vám opäť ponúkame na stiahnutie tu. Koncom februára prichádza zmena aj na Tekkit server a jeho názov sa mení na Minetech.

13.marca nastáva veľký posun v technickom zabezpečení  chodu serverov a tie sa sťahujú zo serverov hostingovej spoločnosti na vlastné železo, ktoré sa tak stáva po roku od prvej zmienky skutočnosťou 😀 Len tak mimochodom v tento deň vychádza aj update 1.5

[youtube id=“w1jdgNwv4Nc“ width=“600″ height=“350″]

Poslednou marcovou novinkou je spustenie tretieho serveru a to PREMIUM VANILLA SERVER, ktorý je na rozdiel od ostatných našich serverov určený len pre Premium hráčov Minecraftu a obsahuje len minimálne množstvo pridaných pluginov.

Tak na záver seriálu ďakujem všetkým ktorý sa prečítali až sem dúfam, že sa vám články páčili a o týždeň budú plné servery oslavujúcich hráčov 😀

Be the first to comment

Leave a comment