Clay Soldiers Mód

Rád by som vám popísal mód Claysoldiers. Ide o mód, ktorý vám do hry pridá malých cínových vojačikov. Tí môžu následne v závislosti na ich farbe proti sebe bojovať. Jediná frakcia (farba), ktorá nebojuje sú bieli civilisti. Mód má viaceré featurky napríklad pohľad zameraný na vojačika.

Mód sa momentálne nachádza vo verzii 3.6 a funguje na verzii Minecraftu 1.8. Inštaluje sa rovnako ako väčšina módov čiže nakopírovaním súborov do minecraft.jar a vymazaním META-INF. Mód vyžaduje aj Modloader.

Crafting

Ak si chcete vycraftiť základného (neutrálneho) vojačika budete potrebovať jeden Clay Block a jeden Soul Sand.

Pre vycraftenie farebných variant stačí vložiť do crafovacej mriežky neutrálneho vojačika a pridať k nemu farbivo. Medzi ďalšími vecami čo si môžete vďaka tomuto módu vycraftiť je hlinený kôň na ktorom sa môžu malí vojačici zajazdiť rovnako ako na lietajúcom Pegasusovi. Tiež potrebnou vecou bude Clay Distruptor, ktorý zničí všetkých claysoldierov v dohľade.

Itemy, ktoré môžu vojačikovia používať

Vojačici môžu tiež používať rôžne itemy medzi základné patrí Stick a Leather z,ktorých si vojačikovia vyrobia zbraň a brnenie. Ak im hodíte Flint vojačikovia si svoj u zbraň nabrúsia aby spôsobovali väčší damage. Tiež dobrou vecou je ak im hodíte mäso. Uložia si ho a v prípade potreby zjedia, čo im doplní život. Ak im dáte Gold Ingot, prvý vojačik, ktorý ho zoberie sa stane vodcom a ostatní ho budú nasledovať. Po zobratí Redstone Dustu získava vojačik schopnosť stunnúť nepriateľského vojačika. Slime Ball tiež využijú v boji na ochromenie protivníka. Ak vojačikovia zoberú Feather a budú padať z výšky, ktorá by mohla byť nebezpečná, použijú ho ako padák. Po zobratí glowstone dustu budú v noci vojačikovia svietiť.

Keď im dáte gunpowder zmení sa ich textúra na podobnú creeprovi a po smrti explodujú. Ak zjedia cukor dostanú viac energie a zvýšia sa ich skoky a rýchlosť. S clayom budú môcť oživovať svojich padlých spolubojovníkov. Trochu zvláštne mi prišlo použitie iron ingotu, ktorý zväčší ich silu . Páčilo sa mi pekné využitie gravelu, ktorý vojačici zoberú a ohadzujú sa s ním. Ak dáte civilistom, čiže bielym postavičkám, surové drevo, dokážu si postaviť domy. Tiež zaujímavé využitie má sklenený blok z, ktorého si vojačikovia vyrobia okuliare čím sa zvýši ich dohľad. Po konzumácii Ender Pearl sa vojačikovia obrátia proti vlastnému týmu a hlavne proti vám.

Viac informácii nájdete na oficiálnej stránke módu – Clay Soldiers Mod Info na minecraftforum.net

Stiahnutie modifikácie:

Clay Soldiers Mod (92kB) zo serveru Scorpions.cz

About the author

RPeterR

Som 21-ročný študent Fakulty riadenia a informatiky v Žiline. Venujem sa najmä počítačovej grafike, webdesignu a čiastočne kódeniu v jave či C++. Minecraft je jedna z mála hier, ktoré ma naozaj zaujali a v kombinácii so záľubou vo weboch a spolúpracou s MetalGurum sa zrodila vaša obľúbená Minecraft Centrála :-)

Be the first to comment

Leave a comment