Ako používať gravatar alebo fešný avatar na fóre minecraft centrály

Ahojte,

mnohí z vás ešte stále nemajú svoj pekný avatar pri nicku na fóre a možno práve iba preto, že neviete ako na to. Poďme si teda ukázať v pár krokoch, ako si nastaviť svoj vlastný gravatar.

V prvom rade si vyberte nejaký orázok, ktorý by vás mal reprezentovať, alebo sa vám páči (nezabúdajte, že obrázok podlieha pravidlám fóra). Odporúčame velkosť 150×150 pixelov. V druhom rade sa budete musieť zaregistrovať na gravatare (ak máte wordpress konto, tak sa stačí len prihlásiť). Prejdite preto na stránku “ http://sk.gravatar.com/ “ a kliknite na tlačítko „Vytvor si vlastný Gravatar„.

gravatar_navod1

Po kliknutí vás presmeruje na registračnú stránku tam vyplňte vaše údaje a kliknite na „Sign up“ Odporúčame použiť mail, pod ktorým ste sa registrovali na naše fórum, ale nie je to podmienkou. Gravatar totižto upravuje veľkosť obrázkov, čiže môžete nahrať aj velké rozlíšenie.

gravatar_navod2

Po aktivovaní účtu a prihlásení prejdite do sekcie „Moje Gravatary“ a pridajte nový gravatar na výber máte niekoľko možností ako gravatar pridať.

gravatar_navod3

V niekolkých následujúcich krokoch si obrázok vyberiete, orežete a následne mu pridelíte typ/rate. odporúčame G rated. Potom už len klinete na vybraný obrázok v správe Gravatarov a potvrdíte ho ako primárny.

Následne prejdete na naše fŕum do užívatelského panela na kartu Profil do sekcie Nastavenie avataru. Ak ste pri registrácií na gravatare použili mail, s ktorým ste sa registrovali u nás, tak nemusíte mail meniť, ak ste použili nový mail, tak ho vpíšte do kolonky Gravatar email. Aby váš avatar bol pekne viditelný, odporúčame použiť Rozmery 153×153 pixelov.

gravatar_navod4

Ak ste postupovali správne, tak sa na fóre bude pri vašich príspevkoch zobrazovať vami zvolený gravatar. Ak máte nejaké otázky nebojte sa pýtať dole v komentároch.

About the author

Redakcia

Redakcia portálu Minecraft Centrála.

Be the first to comment

Leave a comment