Ako si zmeniť herný mód mapy

Rozohrali ste si zaujímavú hru v Survival móde, ale už Vás hon za surovinami prestal baviť a radšej by ste si postavili nejakú monštróznu stavbu v Creative móde a pritom nechcete začínať od nuly? Zmeňte si herný mód mapky s našim návodom v priebehu pár sekúnd!

1) Stiahnite si Gamemode Changer

Ako prvý krok si od nás stiahnite Gamemode Changer – jednoduchú Java aplikáciu, ktorá rapídne urýchli celý postup.

Stiahnuť Gamemode Changer (25kB)

2) Spustite Gamemode Changer v Jave

Súbor GamemodeChanger.jar umiestnite na ľubovoľné miesto na Vašom pevnom disku. Kliknite na neho pravým tlačítkom, prejdite do „Otvoriť v programe“ a zo zoznamu vyberte „Java(TM) Platform SE binary“. V prípade, že v ponuke sa Java nenachádza, kliknite na „Vybrať predvolený program“ – tam už Java určite bude.

Zobrazí sa Vám okno so zoznamom všetkých Vašich Minecraft mapiek. Otvorte zložku mapy, ktorej herný mód chcete zmeniť, a dvojkliknite na súbor „level.dat“.

3) Zvoľte si Survival alebo Creative

Posledný, najjednoduchší krok je kliknúť buď na „Creative“ alebo „Survival“. Herný mód zvolenej mapky sa automaticky zmení. Keď ho budete chcieť zmeniť naspäť, opäť spustite GamemodeChanger.jar rovnakým postupom ako som písal vyššie a vyberte opačný mód.

To je všetko 🙂 Ak máte nejaké nejasnosti, pýtajte sa v komentároch.

About the author

RPeterR

Som 21-ročný študent Fakulty riadenia a informatiky v Žiline. Venujem sa najmä počítačovej grafike, webdesignu a čiastočne kódeniu v jave či C++. Minecraft je jedna z mála hier, ktoré ma naozaj zaujali a v kombinácii so záľubou vo weboch a spolúpracou s MetalGurum sa zrodila vaša obľúbená Minecraft Centrála :-)

Be the first to comment

Leave a comment