Skyblock 3.0 – Návod na začiatok

Jedna z najznámejších a najstarších mini-hier v minecrafte ovládla aj minecraft centrálu a my vám prinášame návod ako začať.

Skyblock 3.0 sa odlišuje od iných serveroch svojou ojedinelosťou a špecializáciou na hráčove inštinkty a skúsenosti v hre. Nič nie je však jednoduché. Tu je zoznam prvých základných krokov.

Villager

Na našom SKYBLOCK 3.0 serveri pri vytvorení ostrova sa k vám pripojí aj váš kamarát obchodník / villager. Je potrebné ho nejak ochrániť proti pádu z ostrova, alebo proti skoku do lávového zdroja na ostrove. Ak máte VIP ostrov je dobré ho dotlačiť do domčeka a zabarikádovať ho v ňom. Ak nemáte VIP a začínate klasickým ostrovom, tak použite jednoduchší spôsob ako je dole na obrázku.

skyblock_clanok_zaciatocnik

Cobblestone generátor

Ako ďalší krok je potrebné mať nejaký kameň. Preto musíte vytvoriť generátor na kameň. Spravíte ho pomocou lávy na ostrove a ľadu v truhlici. Samozrejme dávajte pozor na to, aby ste nezaliali lávu vodou. Máte len 5 pokusov na reštart ostrova.

skyblock_clanok_zaciatocnik2

Nekonečný zdroj vody

Tretím krokom by malo byť vytvorenie nekonečného zdroja vody. Na toto budeme potrebovať ešte jeden ľad a ten získame splnením úlohy „Ťažká práca baníka“. V tejto úlohe využijeme generátor, ktorý sme si postavili v treťom kroku. Budeme potrebovať 4x 64ks surového kameňa. Splnením úlohy dostaneme už spomínaný jeden kus ľadu.

skyblock_clanok_zaciatocnik3

Farma na monštrá (mobtrapka)

Posledným krokom na začiatku je vytvorenie trapky na mobov. Návody nájdete na internete. Budeme potrebovať veľa dropov a preto je táto farma veľmi dôležitá. Hlavne pre pušný prach na drvenie kameňa na štrk a štrku na piesok.

skyblock_clanok_zaciatocnik5

Toto sú prvé kroky, ktoré by ste mali splniť, aby sa vaša hra začala korektne. Ďalej už sa riaďte základmi skyblocku.

 

SKYBLOCK nájdete na IP: multifun.scorpions.cz

About the author

Redakcia

Redakcia portálu Minecraft Centrála.

Be the first to comment

Leave a comment